Österreich Rundfahrt

Fullstendig tabell

 RidersLagTime
1Ben Hermans
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy22h 31' 22''
2Eduardo Sepúlveda
MOVISTAR
MOVISTAR+20''
3Stefan de Bod
Team Dimension Data
Team Dimension Data+38''
4Winner Anacona
MOVISTAR
MOVISTAR+41''
5Aleksander Vlasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+52''
6Ben O'Connor
Team Dimension Data
Team Dimension Data+1' 08''
7Riccardo Zoidl
CCC Team
CCC Team+1' 10''
8Amanuel Ghebreigzabhier
Team Dimension Data
Team Dimension Data+1' 13''
9Patrick Schelling
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+1' 29''
10Víctor de la Parte
CCC Team
CCC Team+1' 48''
11José Manuel Díaz
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+1' 56''
12Eliot Lietaer
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+3' 20''
13Jonas Rapp
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+3' 33''
14Delio Fernández
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+3' 53''
15Anatoliy Budyak
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+4' 05''
16Aleksey Rybalkin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+4' 24''
17Dáyer Quintana
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+4' 45''
18Thomas Degand
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+5' 21''
19Daniel Geismayr
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+6' 06''
20Lukasz Owsian
CCC Team
CCC Team+6' 40''
21Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+6' 45''
22Brice Feillu
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+7' 37''
23Javier Moreno
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+7' 38''
24Colin Stüssi
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+7' 51''
25Franck Bonnamour
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+8' 02''
26Bart De Clercq
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+9' 09''
27Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+9' 47''
28Rubén Fernández
MOVISTAR
MOVISTAR+11' 22''
29Carlos Betancur
MOVISTAR
MOVISTAR+11' 24''
30Nikolay Cherkasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+12' 15''
31Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+14' 18''
32Romain Combaud
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+14' 20''
33Hans-Jörg Leopold
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+14' 54''
34Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+14' 57''
35Lucas De Rossi
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+15' 18''
36Vadim Pronskiy
Vino - Astana Motors
Vino - Astana Motors+15' 34''
37Rafael Valls
MOVISTAR
MOVISTAR+16' 10''
38Dimitri Peyskens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+16' 18''
39Omar El Gouzi
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+16' 55''
40Marek Rutkiewicz
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+19' 09''
41Ivan Rovnyi
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 09''
42Gordian Banzer
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+19' 56''
43Awet Andemeskel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+20' 33''
44Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+20' 47''
45Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+21' 32''
46Tom-Jelte Slagter
Team Dimension Data
Team Dimension Data+22' 20''
47Connor Swift
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+24' 26''
48Pawel Cieslik
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+25' 04''
49Johannes Schinnagel
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+25' 13''
50Jonas Koch
CCC Team
CCC Team+25' 25''
51Michal Podlaski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+25' 37''
52Alessandro Fedeli
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+26' 20''
53Enrico Gasparotto
Team Dimension Data
Team Dimension Data+29' 55''
54August Jensen
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+30' 21''
55Georg Zimmerman
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+30' 21''
56Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+32' 24''
57Daniel Turek
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+33' 11''
58Nicholas Dlamini
Team Dimension Data
Team Dimension Data+37' 09''
59Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+37' 48''
60Vladislav Kulikov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+38' 01''
61Romain Hardy
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+38' 41''
62Patrick Gamper
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+40' 01''
63Alexis Guérin
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+41' 43''
64Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+43' 37''
65Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
Vino - Astana Motors+44' 59''
66Samuele Rivi
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+45' 23''
67Jannik Steimle
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+45' 54''
68Tom Wirtgen
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+46' 01''
69Kenny Molly
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+46' 08''
70Matvey Nikitin
Vino - Astana Motors
Vino - Astana Motors+47' 09''
71Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+47' 17''
72Josef Cerný
CCC Team
CCC Team+47' 31''
73Francesco Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+47' 51''
74Pieter Vanspeybrouck
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+48' 21''
75Mario Gamper
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+48' 45''
76Yannik Achterberg
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+48' 45''
77Scott Davies
Team Dimension Data
Team Dimension Data+48' 52''
78Timon Loderer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+50' 29''
79Lukas Schlemmer
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+51' 10''
80Felix Engelhardt
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+52' 34''
81Marvin Hammerschmid
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich+54' 42''
82Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+56' 46''
83William Barta
CCC Team
CCC Team+57' 25''
84Roberto González
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+57' 30''
85Daniel Auer
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+57' 31''
86Mathijs Paasschens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+59' 47''
87Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+1h 00' 28''
88Dominik Hrinkow
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 00' 58''
89Daniel Eichinger
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 01' 06''
90Raphael Hammerschmidt
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich+1h 02' 17''
91Grzegorz Stepniak
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+1h 02' 21''
92Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+1h 02' 41''
93Etienne van Empel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+1h 03' 19''
94Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 04' 35''
95Stefan Kolb
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+1h 04' 41''
96Jaime Castrillo
MOVISTAR
MOVISTAR+1h 04' 46''
97Florian Gamper
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+1h 05' 31''
98Thomas Umhaller
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich+1h 08' 08''
99Andreas Graf
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 08' 15''
100Lukas Spengler
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1h 09' 35''
101Felix Ritzinger
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+1h 11' 13''
102Lukas Malgay
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 12' 33''
103Luka Pajek
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich
Sport.Land.Niederösterreich - Selle SMP - St. Rich+1h 14' 17''
104Andreas Hofer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1h 22' 40''
105Alexandr Semenov
Vino - Astana Motors
Vino - Astana Motors+1h 32' 08''