Tirsdag presenterte Johannes Høsflot Klæbo seg for alvor for OL-publikum. Trønderen innfridde de skøyhøye forventningene på den klassiske sprinten, og tok Norges tredje gull i lekene.
Maiken Caspersen Kalla holdt fanen nesten like høyt i damenes sprint, da hun tok sølv bak suverene Stina Nilsson.
PyeongChang
USA: Russiske spioner saboterte OL
26/02/2018 PÅ 12:16
Vårt mixed double-par i curling takket for seg i dette OL, med tap i bronsefinalen mot OAR. Vårt norske medaljehåp på 1500m skøyter for menn fikk det heller ikke helt til å stemme.
Men frykt ikke, onsdag er det nye medaljesjanser. Dessuten skal endelig curling-gutta i gang, med Thomas Ulsrud og klovnebukser i spissen.
Saken fortsetter under videoen
Under ser du en komplett oversikt over OL-programmet onsdag 14. februar (uthevet betyr norsk deltagelse):

Kl. 06:05: Curling, kvinner: Japan - USA (Eurosport Player)
Kl. 06:05: Curling, kvinner: OAR - Storbritannia (Eurosport Player)
Kl. 06:05: Curling, kvinner: Danmark - Sverige (Eurosport Norge og Eurosport Player)
Kl. 06:05: Curling, kvinner: Sveits - Kina (Eurosport Player)

Kl. 07:00: Kombinert hopprenn, normalbakke (TVNorge og Eurosport Player)
N: Espen Andersen, Jørgen Graabak, Jarl Magnus Riiber og Jan Schmid

Kl. 08:40: Ishockey, kvinner: Sør-Korea - Japan (Eurosport 1 og Eurosport Player)

Kl. 09:45: Kombinert langrenn, 10km (TVNorge og Eurosport Player)
N: Espen Andersen, Jørgen Graabak, Jarl Magnus Riiber og Jan Schmid

Kl. 11:00: Skøyter 1000m, kvinner (Eurosport Norge og Eusorport Player)
N: Hege Bøkko og Ida Njåtun

Kl. 12:05: Skiskyting 15km, kvinner (TVNorge og Eurosport Player)
N: Tiril Eckhoff, Marte Olsbu, Synnøve Solemdal og Ingrid Tandrevold

Kl. 12:05: Curling, menn: Norge - Japan (Eurosport 1 og Eurosport Player)
N: Thomas Ulsrud, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Torger Nergård og Markus Høiberg

Kl. 12:05: Curling, menn: Canada - Storbritannia (Eurosport Player)
Kl. 12:05: Curling, menn: Sør-Korea - Sverige (Eurosport Player)
Kl. 12:05: Curling, menn: Sveits - Italia (Eurosport Player)
Kl. 12:20: Aking, dobbel, heat 1 & 2 (Eurosport Player)
Kl. 13:10: Ishockey, menn: Slovakia - Russland (Eurosport Norge og Eurosport Player)
Kl. 13:10: Ishockey, menn: USA - Slovenia (Eurosport Player)