(NTB/Discovery)
Til sammen er dermed 94 nordmenn klare for sommerens OL i Tokyo. Toppidrettssjef Tore Øvrebø presenterte resten av troppen på et mediemøte lørdag morgen.
Tokyo 2020
Gjenopplev nattens høydepunkter: Sikret Norges første OL-gull
9 MINUTTER SIDEN
– Det er ikke den aller største troppen vi har sendt til et sommer-OL, men den er helt der oppe, og det er veldig gledelig, konstanterte han.
Under kan du se hvilke nye utøvere som ble tatt ut denne gangen.

Friidrett

Line Kloster, SK Vidar, Narve Gilje Nordås, Sandnes IL, Lene Onsrud Retzius, IL i BUL, Martin Roe, IL Fri

Golf

Tonje Daffinrud, Vestfold Golfklubb, Viktor Hovland, Miklagard Golf, Kristian Krogh Johannessen, Drammen Golfklubb, Marianne Skarpnord, Moss & Rygge Golfklubb

Håndball, kvinner:

Målvakter: Katrine Lunde, Våg Håndball Elite, Silje Solberg, Györi ETO KC
Kantspillere: Camilla Herrem, Sola HK, Marit Røsberg Jacobsen, Team Esbjerg, Sanna Solberg-Isaksen, Team Esbjerg
Bakspillere: Kristine Breistøl, Team Esbjerg, Veronica Kristiansen, Györi ETO KC, Nora Mørk, Våg Håndball Elite, Stine Bredal Oftedal, Györi ETO KC, Henny Reistad, Team Esbjerg, Stine Ruscetta Skogrand, Herning-Ikast Håndbold, Marta Tomac, Våg Håndball Elite
Linjespillere: Kari Brattset Dale, Györi ETO KC, Marit Malm Frafjord, Team Esbjerg, Vilde Ingeborg Johansen, Herning-Ikast Håndbold

Håndball, menn

Målvakter: Torbjørn Sittrup Bergerud, SG Flensburg Handewitt, Kristian Sæverås, SC DHfk Leipzig Handball
Kantspillere: Kristian Bjørnsen, HSG Wetzlar, Kevin Maagerø Gulliksen, GWD Minden, Magnus Jøndal, Flensburg Handewitt
Bakspillere: Magnus Fredriksen, HSG Wetzlar, Gøran Søgard Johannessen, SG Flensburg Handewitt, Christian OŽSullivan, SC Magdeburg, Harald Reinkind, THW Kiel, Magnus Abelvik Rød, SG Flensburg Handewitt, Sander Sagosen, THW Kiel, Kent Robin Tønnesen, Telekom Veszprém
Linjespillere: Magnus Gullerud, SC Magdeburg, Bjarte Myrhol, Skjern Håndbold, Petter Øverby, HC Erlangen

Rytter, sprangridning

Én ekvipasje avgjøres i helgen

Seiling

Endre Funnemark, Kongelig Norsk Seilforening

Svømming

André Klippenberg, Grindheim Hamar IL

Svømming, stup

Anne Vilde Tuxen, Randabergstuperne

Sykkel, landevei

Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel

Turn

Julie Dicko Erichsen, Laksevåg Turn- og Idrettslag, Sofus Heggemsnes, Oslo Turnforening.
De totale troppene per 3. juli består dermed av 94 utøvere og én reserve til OL.
(NTB/Discovery)

Iuel om nivået på 400-meter hekk: – Aldri vært høyere

Tokyo 2020
Vurderer «baris og fannypack»: – Skal ikke være blodseriøst
5 TIMER SIDEN
Tokyo 2020
Drømmen ble til virkelighet: – Vil synke inn etter hvert
5 TIMER SIDEN