Under dagens presentasjon av det andre uttaket, ble det presentert 32 utøvere som skal representere Norge i Japan.
Mange friidrettsutøvere og skyttere ble presentert i dagens uttak.
Blant friidrettsutøverne ble både Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen presentert som OL-klare av Toppidrettsjef Tore Øvrebø. Profiler som Karsten Warholm og Karoline Bjerkeli Grøvdal ble også tatt ut.
Tokyo 2020
Sist Warholm deltok i OL kastet han spyd på trening: – Ser fordeler
21/07/2021 PÅ 12:39
Norge har fire kvoteplasser i rifle, og de tilfalt til slutt kvartetten Jenny Stene, Jeanette Hegg Duestad, Henrik Larsen og Jon-Hermann Hegg. Simon Kolstad Claussen og Katrine Lund falt dermed utenfor.
De norske gullhåpene i sandvolleyball, Anders Mol og Christian Sørum, var også blant utøverne som ble tatt ut tirsdag.
Bærumsvømmerne Tomoe Zenimoto Hvas og Ingeborg Vassbakk Løyning blir med Henrik Christiansen til Tokyo.
Katrine Aalerud, Stine Borgli, Sven Erik Bystrøm, Tobias Foss, Markus Hoelgaard og Andreas Leknessund skal representere Norge i landeveisrittene i sykling.
Nå er troppen utvidet til å omfatte 51 utøvere. Totalt vil den norske OL-delegasjonen være på cirka 200 personer.
Siste uttak vil skje 3. juli.
Her er alle dagens uttatte:
Friidrett
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Sondre Guttormsen
Håvard Haukenes
Eivind Henriksen
Hedda Hynne
Filip Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen
Henrik Ingebrigtsen
Ola Stunes Isene
Amalie Iuel
Karsten Warholm
Sondre Nordstad Moen
Padling
Lars Magne Ullvang
Sandvolleyball
Anders Mol
Christian Sørum
Skyting (rifle)
Jeanette Hegg Duestad
Jenny Stene
Henrik Larsen
Jon-Herman Hegg
Skyting (skeet)
Erik Watndal
Svømming
Tomoe Zenimoto Hvas
Ingeborg Vassbekk Løyning
Sykkel, BMX
Tore Navrestad
Sykkel, landevei
Katrine Aalerud
Stine Borgli
Sven Erik Bystrøm
Tobias Svendsen Foss
Markus Hoelgaard
Andreas Leknessund
Sykkel, terreng
Erik Hægstad
Triatlon
Lotte Miller
Casper Stornes
Fra før av er disse utøverne og lagene OL-klare:
Håndball:
Landslag kvinner
Landslag menn
Roing:
Kjetil Borch (M1X), Horten Roklubb
Kristoffer Brun (LM2X), Bergens Roklub
Are Strandli (LM2X)), Stavanger Roklub
Martin Helseth (M4X), Aalesund Roklub
Oscar Stabe Helvig (M4X), Norske Studenters Roklub
Erik Solbakken (M4X), Moss Roklubb
Olaf Tufte (M4X), Horten Roklubb
Seiling:
Line Flem Høst (Laser Radial), Kongelig Norsk Seilforening
Nicholas Fadler Martinsen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening
Martine Steller Mortensen (Nacra), Kongelig Norsk Seilforening
Helene Næss (49er FX), Tønsberg Seilforening
Marie Rønningen (49er FX), Tønsberg Seilforening
Hermann Tomasgaard (Laser), Kongelig Norsk Seilforening
Anders Pedersen (Finnjolle), Drøbaksund Seilforening
Svømming:
Henrik Christiansen, Lambertseter Svømmeklubb
Sykkel bane:
Anita Yvonne Stenberg, IK Hero
Taekwondo:
Richard André Ordemann, Tøyen Taekwondo Klubb
Triatlon:
Kristian Blummenfelt, TIF Viking
Gustav Iden, Åsane CK
(©NTB/Eurosport)
Tokyo 2020
Dette er spydkast
20/07/2021 PÅ 11:04
Tokyo 2020
OL-håp er 191 cm og 118 kg: – Kjedelig og dårlig til å spise
17/07/2021 PÅ 16:57