Molde røk mot Ferencvaros i Champions League-playoffen.
Dermed går de rett inn i Europa League-gruppespillet og blir Norges eneste innslag i en europacupturnering denne sesongen.
Der møter de Arsenal, østerrikske Rapid Wien og irske Dundalk.
UEFA Europa League
Klar beskjed fra Moe: – Regelen er utdatert
18/03/2021 PÅ 06:26
Molde ble trukket fra tredje øverste seedingsnivå. Fra første nivå ble det altså Arsenal, mens Erling Moes menn nok vil tenke at de har greie muligheter mot Rapid Wien fra nivå to. Moldes siste motstander er Dundalk. Dermed virker det som det Molde har fått en gruppe det er mulig å gå videre fra.
Første kampdato er 22. oktober.
Her er oversikt over alle gruppene:
Gruppe A: Roma, Young Boys, Cluj, CSKA Sofia,
Gruppe B: Arsenal, Rapid Wien, Molde, Dundalk
Gruppe C: Bayer Leverkusen, Slavia Praha, Hapoel Beer-Sheva, Nice
Gruppe D: Benfica, Standard Liège, Rangers, Lech Poznan
Gruppe E: PSV, PAOK, Granada, Omonia Nikosia
Gruppe F: Napoli, Real Sociedad, AZ, Rijeka,
Gruppe G: Braga, Leicester, AEK, Zorja Lugansk
Gruppe H: Celtic, Sparta Praha, Milan, Lille
Gruppe I: Villareal, Qarabag, Maccabi Tel Aviv, Sivasspor
Gruppe J: Tottenham, Ludogorets, LASK, Royal Antwerpen
Gruppe K: CSKA Moskva, Dinamo Zagreb, Feyenoord, Wolfsberg
Gruppe L: Gent, Røde Stjerne, Hoffenheim, Liberec
De fire forskjellige seedingsnivåene var fordelt slik:

NIVÅ 1:

Arsenal (England), Tottenham (England), Roma (Italia), Napoli (Italia), Benfica (Portugal), Leverkusen (Tyskland), Villarreal (Spania), CSKA Moskva (Russland), Braga (Portugal), Gent (Belgia), PSV Eindhoven (Nederland), Celtic (Skottland).

NIVÅ 2:

Dinamo Zagreb (Kroatia), Sparta Praha (Tsjekkia), Slavia Praha (Tsjekkia), Ludogorets (Bulgaria), Young Boys (Sveits), Røde Stjerne (Serbia), Rapid Wien (Østerrike), Leicester (England), PAOK (Hellas), Qarabag (Aserbajdsjan), Standard Liège (Belgia), Real Sociedad (Spania).

NIVÅ 3:

Granada (Spania), Milan (Italia), AZ Alkmaar (Nederland), Feyenoord (Nederland), AEK (Hellas), Maccabi Tel Aviv (Israel), Rangers (Skottland), Molde (Norge), Hoffenheim (Tyskland), LASK (Østerrike), Hapoel Beer-Sheva (Israel)

NIVÅ 4:

Cluj (Romania), Lille (Frankrike), Nice (Frankrike), Rijeka (Kroatia), Dundalk (Irland), Liberec (Tsjekkia), Royal Antwerpen (Belgia), Lech Poznan (Polen), Sivasspor (Tyrkia), Wolfsberg (Østerrike), Omonia Nikosia (Kypros), CSKA Sofia (Bulgaria), Zorja Lugansk (Ukraina)..
UEFA Europa League
Molde-tap etter tabber og utvisning: – Frustrerende
11/03/2021 PÅ 21:50
UEFA Europa League
Ønsket ikke Granada – håpet på to andre lag
26/02/2021 PÅ 14:47