TV-oppsettet er spikret for de ti første rundene. Datoene er også satt opp for de resterende rundene, men her vil det komme endringer på kamptidspunkt og dager etter hvert som kampene plukkes ut til TV.

OBOS-ligaen
To nye koronasmittede i Start
20 TIMER SIDEN

I likhet med fjoråret vil hovedrunden i OBOS-ligaen bli spilt på et annet tidspunkt enn Eliteserien.

– Vi begynte med det i fjor fordi fotballen da var primært et TV-produkt. Vi hadde veldig gode erfaringer med produktet Eurosport lagde, altså Fotball Direkte: OBOS-ligaen, og at det får stå alene og ikke konkurrerer med Eliteserien. Derfor spiller de eksempelvis lørdag 15. mai istedenfor 16. mai. De åpner ikke andre påskedag, men tredje påskedag, sier Nils Fisketjønn, konkurransedirektør i NFF, til Eurosport.no.

Når Eliteserien tar pause, vil OBOS-runden flyttes inn i helgen.

– Hovedtyngden av klubbene synes at det er bra at de står alene. Det er også noen klubber som har mange spillere som går i jobb, da er det en utfordring å spille på mange mandager. Det er vi klare over, men brorparten av klubbene synes det er bra, gjentar Fisketjønn.

OBOS-ligaen sparkes i gang tirsdag 6. april klokken 18.00. Da møtes blant andre de ferske OBOS-klubbene Aalesund og Bryne. Klokken 20:00 tar Sandnes Ulf imot Start. De to klubbene er ventet å kjempe om opprykk, og vi får det samme oppgjøret i den siste serierunden.

Slik er hele oppsettet:

Runde 1, tirsdag 6. april

Aalesund - Bryne, tirsdag 18:00, MAX

HamKam - Stjørdals-Blink, tirsdag 18:00, D+/ES+

Jerv - KFUM, tirsdag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Grorud, tirsdag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Start, tirsdag 20:00, ESN

Sogndal - Ull/Kisa, tirsdag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Raufoss, tirsdag 18:00, D+/ES+

Åsane - Fredrikstad, tirsdag 18:00, D+/ES+

Runde 2, søndag/mandag 11./12. april

Bryne - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Sandnes Ulf, mandag 20:00, ESN

Grorud - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Jerv, søndag 15:00, ESN

Stjørdals-Blink - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 3, søndag/mandag 18./19. april

Aalesund - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

HamKam - Grorud, mandag 18:00, D+/ES+

Jerv - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Start, mandag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Fredrikstad, mandag 20:00, ESN

Strømmen - Bryne, søndag 15:00, ESN

Åsane - Raufoss, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 4, søndag/mandag 25./26. april

Bryne - HamKam, søndag 15:00, ESN

Fredrikstad - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Grorud, mandag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Aalesund, mandag 20:00, ESN

Stjørdals-Blink - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 5, fredag 30. april

Aalesund - Fredrikstad, fredag 20:00, D+/ES+

Grorud - KFUM Oslo, fredag 18:00, D+/ES+

HamKam - Strømmen, fredag 18:00, D+/ES+

Jerv - Bryne, fredag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Sogndal, fredag 18:00, MAX

Sandnes Ulf - Raufoss, fredag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Stjørdals-Blink, fredag 18:00, D+/ES+

Åsane - Start, fredag 18:00, D+/ES+

Runde 6, mandag 3. mai

Bryne - Grorud, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - HamKam, mandag 20:00, ESN

KFUM Oslo - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Aalesund, mandag 18:00, MAX

Start - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 7, søndag/mandag 9./10. mai

Aalesund - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Bryne - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Start, mandag 18:00, D+/ES+

HamKam - Sogndal, mandag 20:00, ESN

Jerv - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Raufoss, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Fredrikstad, søndag 15:00, ESN

Åsane - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 8, lørdag 15. mai

Fredrikstad - Grorud, lørdag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Strømmen, lørdag 18:00, D+/ES+

Raufoss - HamKam, lørdag 20:00, ESN

Sandnes Ulf - Jerv, lørdag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Åsane, lørdag 18:00, D+/ES+

Start - Bryne, lørdag 15:30, ESN

Stjørdals-Blink - Ranheim, lørdag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Aalesund, lørdag 18:00, MAX

Runde 9, tirsdag 25. mai

Aalesund - Åsane, tirsdag 18:00, D+/ES+

Bryne - Stjørdals-Blink, tirsdag 18:00, D+/ES+

Grorud - Sandnes Ulf, tirsdag 18:00, D+/ES+

HamKam - Ull/Kisa, tirsdag 18:00, MAX

Jerv - Sogndal, tirsdag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Raufoss, tirsdag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Fredrikstad, tirsdag 20:00, ESN

Strømmen - Start, tirsdag 18:00, D+/ES+

Runde 10, søndag/mandag 30./31. mai

Fredrikstad - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Bryne, mandag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Aalesund, mandag 20:00, ESN

Sogndal - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

Start - HamKam, søndag 15:00, ESN

Stjørdals-Blink - Grorud, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 11, lørdag 13. juni

Bryne - Sogndal, lørdag 15:00, D+/ES+

Grorud - Aalesund, lørdag 15:00, D+/ES+

HamKam - Åsane, lørdag 15:00, D+/ES+

Jerv - Ull/Kisa, lørdag 15:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Start, lørdag 15:00, D+/ES+

Ranheim - Sandnes Ulf, lørdag 15:00, D+/ES+

Raufoss - Fredrikstad, lørdag 15:00, D+/ES+

Strømmen - Stjørdals-Blink, lørdag 15:00, D+/ES+

Runde 12, tirsdag 22. juni

Aalesund - Jerv, tirsdag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Bryne, tirsdag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - HamKam, tirsdag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Grorud, tirsdag 18:00, D+/ES+

Start - Raufoss, tirsdag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - KFUM Oslo, tirsdag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Strømmen, tirsdag 18:00, D+/ES+

Åsane - Ranheim, tirsdag 18:00, D+/ES+

Runde 13, lørdag/søndag 26./27. juni

Bryne - Sandnes Ulf, søndag 15:00, D+/ES+

Grorud - Ull/Kisa, søndag 15:00, D+/ES+

HamKam - Aalesund, søndag 15:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Åsane, søndag 15:00, D+/ES+

Ranheim - Jerv, søndag 15:00, D+/ES+

Raufoss - Sogndal, søndag 15:00, D+/ES+

Start - Stjørdals-Blink, søndag 15:00, D+/ES+

Strømmen - Fredrikstad, søndag 15:00, D+/ES+

Runde 14, torsdag 1. juli

Aalesund - Ranheim, torsdag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Start, torsdag 18:00, D+/ES+

Jerv - HamKam, torsdag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Strømmen, torsdag 18:00, D+/ES+

Sogndal - KFUM Oslo, torsdag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Raufoss, torsdag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Bryne, torsdag 18:00, D+/ES+

Åsane - Grorud, torsdag 18:00, D+/ES+

Runde 15, søndag/mandag 4./5. juli

Bryne - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 16, søndag 11. juli

Aalesund - Raufoss, søndag 15:00, D+/ES+

HamKam - Start, søndag 15:00, D+/ES+

Jerv - Fredrikstad, søndag 15:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Grorud, søndag 15:00, D+/ES+

Sogndal - Ranheim, søndag 15:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Bryne, søndag 15:00, D+/ES+

Ull/Kisa - KFUM Oslo, søndag 15:00, D+/ES+

Åsane - Strømmen, søndag 15:00, D+/ES+

Runde 17, søndag/mandag 18./19. juli

Bryne - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Start - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 18, søndag 25. juli

Aalesund - Grorud, søndag 17:00, D+/ES+

HamKam - Bryne, søndag 17:00, D+/ES+

Jerv - Åsane, søndag 17:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Fredrikstad, søndag 17:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Ranheim, søndag 17:00, D+/ES+

Sogndal - Raufoss, søndag 17:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Strømmen, søndag 17:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Start, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 19, søndag/mandag 15./16. august

Bryne - Start, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Jerv - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 20, torsdag 19. august

Aalesund - Strømmen, torsdag 18:00, D+/ES+

HamKam - Jerv, torsdag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Grorud, torsdag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Åsane, torsdag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Stjørdals-Blink, torsdag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Bryne, torsdag 18:00, D+/ES+

Start - Fredrikstad, torsdag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Raufoss, torsdag 18:00, D+/ES+

Runde 21, søndag/mandag 22./23. august

Bryne - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

HamKam - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Jerv - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Start, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Fredrikstad, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 22, søndag 29. august

Aalesund - HamKam, søndag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Raufoss, søndag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Stjørdals-Blink, søndag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Strømmen, søndag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Bryne, søndag 18:00, D+/ES+

Sogndal - Jerv, søndag 18:00, D+/ES+

Start - Åsane, søndag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Grorud, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 23, søndag/mandag 12./13. september

Aalesund - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Bryne - Fredrikstad, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Raufoss, mandag 18:00, D+/ES+

HamKam - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Jerv - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Start, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 24, søndag/mandag 19./20. september

Fredrikstad - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Bryne, mandag 18:00, D+/ES+

Ranheim - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Stjørdals-Blink, mandag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Sogndal - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Grorud, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 25, lørdag-mandag 25.-27. september

Aalesund - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Bryne - Raufoss, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Fredrikstad, mandag 18:00, D+/ES+

HamKam - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Jerv - Start, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Ull/Kisa, mandag 18:00, D+/ES+

Strømmen - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Åsane - KFUM Oslo, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 26, søndag/mandag 3./4. oktober

Fredrikstad - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Bryne, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 27, søndag 17. oktober

Aalesund - Start, Søndag 14:00, D+/ES+

HamKam - Raufoss, søndag 14:00, D+/ES+

Jerv - Grorud, søndag 14:00, D+/ES+

Ranheim - KFUM Oslo, søndag 14:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - Fredrikstad, søndag 14:00, D+/ES+

Sogndal - Stjørdals-Blink, søndag 14:00, D+/ES+

Strømmen - Ull/Kisa, søndag 14:00, D+/ES+

Åsane - Bryne, søndag 14:00, D+/ES+

Runde 28, søndag/mandag 24./25. oktober

Bryne - Jerv, mandag 18:00, D+/ES+

Fredrikstad - Aalesund, mandag 18:00, D+/ES+

Grorud - Åsane, mandag 18:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Sogndal, mandag 18:00, D+/ES+

Raufoss - Strømmen, mandag 18:00, D+/ES+

Start - Ranheim, mandag 18:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - HamKam, mandag 18:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Sandnes Ulf, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 29, søndag 31. oktober

Aalesund - Ull/Kisa, søndag 14:00, D+/ES+

HamKam - Fredrikstad, søndag 14:00, D+/ES+

Jerv - Raufoss, søndag 14:00, D+/ES+

Ranheim - Bryne, søndag 14:00, D+/ES+

Sandnes Ulf - KFUM Oslo, søndag 14:00, D+/ES+

Sogndal - Start, søndag 14:00, D+/ES+

Strømmen - Grorud, søndag 14:00, D+/ES+

Åsane - Stjørdals-Blink, søndag 14:00, D+/ES+

Runde 30, lørdag 6. november

Bryne - Strømmen, lørdag 15:00, D+/ES+

Fredrikstad - Ranheim, lørdag 15:00, D+/ES+

Grorud - HamKam, lørdag 15:00, D+/ES+

KFUM Oslo - Jerv, lørdag 15:00, D+/ES+

Raufoss - Åsane, lørdag 15:00, D+/ES+

Start - Sandnes Ulf, lørdag 15:00, D+/ES+

Stjørdals-Blink - Aalesund, lørdag 15:00, D+/ES+

Ull/Kisa - Sogndal, lørdag 15:00, D+/ES+

OBOS-ligaen
Ble hentet til KBK på Deadline Day - nå er han klar for OBOS-klubb
01/03/2021 PÅ 21:36
OBOS-ligaen
Henter servitør til Herrem – har klar oppfordring til Eurosport-ekspert
01/03/2021 PÅ 15:46