2. april ruller OBOS-ligaen 2018 i gang, med flere høyinteressante oppgjør.
De to opprykksfavorittene Aalesund og Sogndal, som begge rykket ned fra Eliteserien 2017, møtes allerede i første kamp. Det tredje nedrykkslaget fra Eliteserien, Viking, reiser til Gjemselund for å besøke Kongsvinger.
Saken fortsetter under videovinduet
OBOS-ligaen
OBOS-klubb permitterer samtlige spillere
18/03/2020 PÅ 16:47
I tillegg blir det fylkesderby i Hordaland når nyopprykkede Nest-Sotra skal prøve seg mot Åsane, to lag med mange spillere med fartstid i begge klubber de siste årene.
Som Eliteserie-sesongen, vil OBOS-ligaen også krydres med «Superhelger» – en sammenslåing av 2017-konseptene «Derbylørdag» og «Supersøndag».
«Superhelgene» vil gå av stabelen i følgende runder:
  • Runde 2: 8. april
  • Runde 10: 27. mai
  • Runde 12: 10. juni
  • Runde 20: 26. august
  • Runde 23: 16. september
  • Runde 28: 28. oktober
Saken fortsetter under videovinduet
På 16. mai får alle de tre nedrykkslagene fra Eliteserien hjemmekamp. I tillegg er det duket for folkefest i Florø når Nest-Sotra kommer på besøk – laget Florø slo i seriefinalen da de rykket opp fra PostNord-ligaen til OBOS-ligaen i 2016.
Tre spillerunder vil gå parallellt med Fotball-VM i Russland i sommer, mens siste serierunde kan preges av både nedrykks-, kvalik-, og opprykksdueller. Mens om de fleste som har fulgt OBOS-ligaen tett de siste årene, hvordan tabellen ser ut i november er nærmest umulig å spå.
Saken fortsetter under videvinduet
Her er hele oppsettet for OBOS-ligaen 2018 (Merk: Alle kampene vises også direkte på Eurosport Player):
1. runde, 2. og 3. april:

Åsane - Nest-Sotra (Eurosport Norge mandag kl. 15)
Kongsvinger - Viking (Eurosport Pluss 6 mandag kl. 18)
Mjøndalen - Florø (Eurosport Pluss 7 mandag kl. 18)
Notodden - Levanger (Eurosport Pluss 8 mandag kl. 18)
Sandnes Ulf - Strømmen (Eurosport Pluss 9 mandag kl. 18)
Tromsdalen - Jerv (Eurosport Pluss 10 mandag kl. 18)
Ull/Kisa - HamKam (Eurosport Pluss 11 mandag kl. 18)
Aalesund - Sogndal (Eurosport Norge tirsdag kl. 19)
2. runde, 8. april:
Levanger - Aalesund (Eurosport Norge søndag kl. 15)
Florø - Kongsvinger (Eurosport Pluss 5 søndag kl. 18)
HamKam - Notodden (Eurosport Pluss 6 søndag kl. 18)
Jerv - Ull/Kisa (Eurosport Pluss 7 søndag kl. 18)
Nest-Sotra - Sandnes Ulf (Eurosport Pluss 8 søndag kl. 18)
Sogndal - Tromsdalen (Eurosport Pluss 9 søndag kl. 18)
Strømmen - Åsane (Eurosport Pluss 10 søndag kl. 18)
Viking - Mjøndalen (Eurosport Norge tirsdag kl. 19)
3. runde, 15. mars:
Aalesund - Florø (Eurosport Norge søndag kl. 15)
Åsane - HamKam (Eurosport Pluss 5 søndag kl. 18)
Kongsvinger - Jerv (Eurosport Pluss 6 søndag kl. 18)
Notodden - Nest-Sotra (Eurosport Pluss 7 søndag kl. 18)
Sandnes Ulf - Levanger (Eurosport Pluss 8 søndag kl. 18)
Tromsdalen - Viking (Eurosport Pluss 9 søndag kl. 18)
Ull/Kisa - Strømmen (Eurosport Pluss 10 søndag kl. 18)
Mjøndalen - Sogndal (Eurosport Norge tirsdag kl. 19)
4. runde, 22. april:
Strømmen - Levanger (Eurosport Norge søndag kl. 15)
Aalesund - Tromsdalen (Eurosport Pluss 5 søndag kl. 18)
Florø - Notodden (Eurosport Pluss 6 søndag kl. 18)
Jerv - Mjøndalen (Eurosport Pluss 7 søndag kl. 18)
Nest-Sotra - Ull/Kisa (Eurosport Pluss 8 søndag kl. 18)
Sogndal - Kongsvinger (Eurosport Pluss 9 søndag kl. 18)
Viking - Åsane (Eurosport Pluss 10 søndag kl. 18)
HamKam - Sandnes Ulf (Eurosport Norge tirsdag kl. 19)
5. runde, 29. april:
Ull/Kisa - Viking (Eurosport Norge søndag kl. 15)
Åsane - Florø (Eurosport Pluss 5 søndag kl. 18)
Levanger - HamKam (Eurosport Pluss 6 søndag kl. 18)
Mjøndalen - Tromsdalen (Eurosport Pluss 7 søndag kl. 18)
Notodden - Sogndal (Eurosport Pluss 8 søndag kl. 18)
Sandnes Ulf - Jerv (Eurosport Pluss 9 søndag kl. 18)
Strømmen - Nest-Sotra (Eurosport Pluss 10 søndag kl. 18)
Kongsvinger - Aalesund (Eurosport Norge tirsdag kl. 19)
6. runde, 6. mai:
Aalesund - Mjøndalen
Florø - Ull/Kisa
HamKam - Strømmen
Jerv - Åsane
Nest-Sotra - Levanger
Sogndal - Sandnes Ulf
Tromsdalen - Kongsvinger
Viking - Notodden
7. runde, 13. mai:
Åsane - Aalesund
HamKam - Nest-Sotra
Kongsvinger - Mjøndalen
Levanger - Viking
Notodden - Tromsdalen
Sandnes Ulf - Florø
Strømmen - Jerv
Ull/Kisa - Sogndal
8. runde, 16. mai:
Aalesund - Strømmen
Florø - Nest-Sotra
Jerv - Notodden
Kongsvinger - HamKam
Mjøndalen - Ull/Kisa
Sogndal - Åsane
Tromsdalen - Levanger
Viking - Sandnes Ulf
9. runde, 21. mai:
Åsane - Kongsvinger
HamKam - Florø
Levanger - Jerv
Nest-Sotra - Sogndal
Sandnes Ulf - Tromsdalen
Strømmen - Mjøndalen
Ull/Kisa - Notodden
Viking - Aalesund
10. runde, 27. mai:
Aalesund - HamKam
Florø - Levanger
Jerv - Viking
Kongsvinger - Ull/Kisa
Mjøndalen - Sandnes
Ulf Notodden - Åsane
Sogndal - Strømmen
Tromsdalen - Nest-Sotra
11. runde, 3. juni:
Åsane - Mjøndalen
HamKam - Jerv
Levanger - Sogndal
Nest-Sotra - Aalesund
Sandnes Ulf - Kongsvinger
Strømmen - Notodden
Ull/Kisa - Tromsdalen
Viking - Florø
12. runde, 10. juni:
Aalesund - Ull/Kisa
Florø - Strømmen
Jerv - Nest-Sotra
Kongsvinger - Levanger
Mjøndalen - HamKam
Notodden - Sandnes
Ulf Sogndal - Viking
Tromsdalen - Åsane
13. runde, 17. juni:
Åsane - Ull/Kisa
Florø - Jerv
HamKam - Sogndal
Levanger - Mjøndalen
Nest-Sotra - Viking
Notodden - Kongsvinger
Sandnes Ulf - Aalesund
Strømmen - Tromsdalen
14. runde, 24. juni:
Aalesund - Notodden
Åsane - Levanger
Kongsvinger - Strømmen
Mjøndalen - Nest-Sotra
Sogndal - Jerv
Tromsdalen - Florø
Ull/Kisa - Sandnes Ulf
Viking - HamKam
15. runde, 1. juli:
Florø - Sogndal
HamKam - Tromsdalen
Jerv - Aalesund
Levanger - Ull/Kisa
Nest-Sotra - Kongsvinger
Notodden - Mjøndalen
Sandnes Ulf - Åsane
Strømmen - Viking
16. runde, 22. juli:
Aalesund - Sandnes Ulf
Åsane - Notodden
Kongsvinger - Florø
Mjøndalen - Levanger
Sogndal - HamKam
Tromsdalen - Strømmen
Ull/Kisa - Nest-Sotra
Viking - Jerv
17. runde, 29. juli:
Florø - Tromsdalen
HamKam - Viking
Jerv - Sogndal
Levanger - Åsane
Nest-Sotra - Mjøndalen
Notodden - Aalesund
Sandnes Ulf - Ull/Kisa
Strømmen - Kongsvinger
18. runde, 5. august:
Aalesund - Åsane
Jerv - HamKam
Kongsvinger - Sandnes Ulf
Mjøndalen - Strømmen
Sogndal - Levanger
Tromsdalen - Notodden
Ull/Kisa - Florø
Viking - Nest-Sotra
19. runde, 12. august:
Åsane - Viking
Florø - Aalesund
HamKam - Kongsvinger
Levanger - Tromsdalen
Nest-Sotra - Jerv
Notodden - Ull/Kisa
Sandnes Ulf - Mjøndalen
Strømmen - Sogndal
20. runde, 19. august:
Jerv - Sandnes Ulf
Kongsvinger - Notodden
Mjøndalen - Åsane
Nest-Sotra - HamKam
Sogndal - Florø
Tromsdalen - Aalesund
Ull/Kisa - Levanger
Viking - Strømmen
21. runde, 26. august:
Aalesund - Nest-Sotra
Åsane - Tromsdalen
Florø - HamKam
Levanger - Kongsvinger
Notodden - Jerv
Sandnes Ulf - Viking
Sogndal - Mjøndalen
Strømmen - Ull/Kisa
22. runde, 2. september:
HamKam - Åsane
Jerv - Florø
Kongsvinger - Sogndal
Mjøndalen - Notodden
Nest-Sotra - Strømmen
Tromsdalen - Sandnes Ulf
Ull/Kisa - Aalesund
Viking - Levanger
23. runde, 16. september:
Aalesund - Kongsvinger
Åsane - Jerv
Florø - Sandnes Ulf
Levanger - Nest-Sotra
Notodden - Viking
Sogndal - Ull/Kisa
Strømmen - HamKam
Tromsdalen - Mjøndalen
24. runde, 23. september:
HamKam - Levanger
Jerv - Strømmen
Kongsvinger - Tromsdalen
Mjøndalen - Aalesund
Nest-Sotra - Florø
Sandnes Ulf - Notodden
Ull/Kisa - Åsane
Viking - Sogndal
25. runde, 30. september:
Aalesund - Jerv
Åsane - Sandnes Ulf
Florø - Viking
Levanger - Strømmen
Mjøndalen - Kongsvinger
Notodden - HamKam
Sogndal - Nest-Sotra
Tromsdalen - Ull/Kisa
26. runde, 7. oktober:
HamKam - Aalesund
Jerv - Levanger
Kongsvinger - Åsane
Nest-Sotra - Notodden
Sandnes Ulf - Sogndal
Strømmen - Florø
Ull/Kisa - Mjøndalen
Viking - Tromsdalen
27. runde, 21. oktober:
Aalesund - Viking
Åsane - Sogndal
Levanger - Florø
Mjøndalen - Jerv
Notodden - Strømmen
Sandnes Ulf - Nest-Sotra
Tromsdalen - HamKam
Ull/Kisa - Kongsvinger
28. runde, 28. oktober:
Florø - Åsane
HamKam - Mjøndalen
Jerv - Kongsvinger
Levanger - Notodden
Nest-Sotra - Tromsdalen
Sogndal - Aalesund
Strømmen - Sandnes Ulf
Viking - Ull/Kisa
29. runde, 4. november:
Aalesund - Levanger
Åsane - Strømmen
Kongsvinger - Nest-Sotra
Mjøndalen - Viking
Notodden - Florø
Sandnes Ulf - HamKam
Tromsdalen - Sogndal
Ull/Kisa - Jerv
30. runde, 11. november:
Florø - Mjøndalen
HamKam - Ull/Kisa
Jerv - Tromsdalen
Levanger - Sandnes Ulf
Nest-Sotra - Åsane
Sogndal - Notodden
Strømmen - Aalesund
Viking - Kongsvinger
OBOS-ligaen
Mislyktes med opprykket – nå termineres kontrakten ett år før tiden
18/12/2018 PÅ 20:48
OBOS-ligaen
Glad han slipper å møte Eliteserie-veteranen: – Vet han er vond å spille mot
02/12/2018 PÅ 19:43