/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/13/2863699-59019988-2560-1440.png)
Av
Eurosport
Oppdatert 15/02/2020 klokken 13:55 GMT
Djurgården har fra før av en norsk trio i klubben, og nå er altså en fjerde nordmann klar for laget som ble seriemester i Sverige i fjor. Det bekrefter Djurgården på sine hjemmesider.
– Utrolig gøy, sier Erland Tangvik i en pressemelding.
Ad
Den 22 år gamle målvakten kommer fra trondheimsklubben Tiller, som spiller i 3.divisjon. I Djurgården må han blant annet konkurrere med landsmannen Per Kristian Bråtveit om keeperplassen. Fredrik Ulvestad og Aslak Witry er de to andre nordmennene i klubben.
OBOS-ligaen
NISO reagerer på Blink-uttalelser: – Mest dramatiske i norsk fotballs historie
NOEN SEKUNDER SIDEN
- Les også: I 2015 konkurrerte de om høyrekanten på landslaget: – Ingen blir fornøyd om han skal spille kant
– Jeg vet at jeg er hentet inn som tredjekeeper, men jeg kommer til å jobbe steinhardt for å utvikle meg og være klar for spill dersom muligheten kommer, sier Tangvik.
Som nevnt av Eurosport tidligere, var nordmannen på prøvespill hos Djurgården tidligere i år. Da kunne Djurgård-forsvarer, nærmeste kamerat og nå også lagkompis, Aslak Fonn Witry, beskrive en eventuell overgang fra 3. divisjon til svensk toppfotball som utrolig.
- Det ville jo nesten vært for godt til å være sant hvis han ender opp her, så Fonn Witry til Eurosport den gang.
Tangvik debuterer for Djurgården allerede i dag, når de møter Brann til treningskamp på Tele 2-arena i Stockholm.
- Treningskampen ser du på Dplay fra klokken 14.45. Sikre deg tilgang her!
(©NTB)
Glimt-spissen innrømmer fristende Sogndal-samtaler – dette sier sportssjefen
OBOS-ligaen
Kommunen «berger» klubben, men faren er ikke over: – Skal jobbe iherdig
3 TIMER SIDEN
Fotball
Nok en cupkamp utsatt – sliter fortsatt med smitteutbrudd
6 TIMER SIDEN
Del denne artikkelen
Reklame
Ad
Reklame
Ad