TV-oppsettet er klart for de første 14 rundene. Datoene for de resterende rundene er fastsatt, men endringer av dag og kamptidspunkt vil forekomme etter hvert som TV-kanalene blir bekreftet.
I årets første kamp får nyopprykkede HamKam besøk av Lillestrøm på Briskeby lørdag 2. april klokken 16:00. Deretter følger Molde - Vålerenga klokken 18:00 samme dag. Begge kampene sendes på Eurosport Norge. Søndag kveld venter en ordentlig godbit når regjerende seriemester Bodø/Glimt tar imot Rosenborg. Seriespillet avluttes 13. november.
Eliteserien
Brikker i ferd med å falle på plass: Se de bekreftede overgangene i Eliteserien
17 TIMER SIDEN
LES OGSÅ: Full oversikt: Disse lagene åpner mot hverandre i OBOS-ligaen
Saken fortsetter under videoen.

Årets terminliste er klar: Se sendingen her

Nils Fisketjønn, konkurransedirektør i NFF, opplyser at de har gjort flere tilpasninger for å prioritere spill ute i Europa.
Det innebærer blant annet at ingen av lagene som skal spille i Europa møter hverandre i juli og august, at de fire klubbene får muligheten til å fremskynde to hjemmekamper i juli og august, samt at de kan utsette en hjemmekamp i august på kort varsel.
Bodø/Glimt, Molde og Viking er allerede klare for kvalikspill i Europa. Den fjerde plassen går til vinneren av cupen. Hvis et av medaljelagene vinner, vil plassen gå til Lillestrøm, ettersom de kom på fjerdeplass i Eliteserien 2021.

SLIK SER HELE OPPSETTET UT:

Runde 1, lørdag/søndag 2./3. april
HamKam - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN, D+
Molde - Vålerenga, lørdag 18:00, ESN, D+
Aalesund - Kristiansund, søndag 18:00, ESN, D+
Haugesund - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Jerv - Strømsgodset, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Viking, søndag 18:00, D+
Odd - Tromsø, søndag 18:00, D+
Bodø/Glimt - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 2, lørdag/søndag 9./10. april
Lillestrøm - Jerv, lørdag 16:00, ESN, D+
Sandefjord - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN, D+
Tromsø - HamKam, søndag 18:00, ESN, D+
Kristiansund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Molde, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Odd, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Haugesund, søndag 18:00, D+
Viking - Aalesund, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 3, mandag 18. april
Sarpsborg 08 - Rosenborg, mandag 18:00, ESN, D+
Aalesund - Tromsø, mandag 18:00, D+
HamKam - Sandefjord, mandag 18:00, D+
Haugesund - Strømsgodset, mandag 18:00, D+
Jerv - Kristiansund, mandag 18:00, D+
Molde - Lillestrøm, mandag 18:00, D+
Odd - Viking, mandag 18:00, D+
Bodø/Glimt - Vålerenga 20:00, MAX, D+
Runde 4, lørdag/søndag 23./24. april
Odd - Aalesund, lørdag 16:00, ESN, D+
Strømsgodset - Sandefjord, lørdag 18:00, ESN, D+
Viking - Bodø/Glimt, søndag 18:00, ESN, D+
Kristiansund - HamKam, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Haugesund, søndag 18:00, D+
Tromsø - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Jerv, søndag, 18:00, D+
Rosenborg - Molde, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 5, lørdag/søndag 7./8. mai
Sarpsborg 08 - Odd, lørdag 16:00, ESN, D+
Molde - Viking, lørdag 18:00, ESN, D+
Sandefjord - Vålerenga, søndag 18:00, ESN, D+
Bodø/Glimt - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Haugesund - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Jerv - Tromsø, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Rosenborg, søndag 18:00, D+
HamKam - Aalesund, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 6, mandag 16. mai
Lillestrøm - Sarpsborg 08, mandag 18:00, ESN, D+
Aalesund - Molde, mandag 18:00, D+
Bodø/Glimt - Tromsø, mandag 18:00, D+
Kristiansund - Strømsgodset, mandag 18:00, D+
Rosenborg - Sandefjord, mandag 18:00, D+
Odd - Haugesund, mandag 18:00, D+
Viking - Jerv, mandag 18:00, D+
Vålerenga - HamKam, mandag 20:00, MAX, D+
Runde 7, lørdag/søndag 21./22. mai
Sandefjord - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN, D+
Molde - Kristiansund, lørdag 18:00, ESN, D+
Tromsø - Viking, søndag 18:00, ESN, D+
Haugesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+
Jerv - Odd, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Aalesund, søndag 18:00, D+
HamKam - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 8, onsdag/torsdag 25./26. mai
Bodø/Glimt - Strømsgodset, onsdag 18:00, ESN, D+
Aalesund - Jerv, onsdag 18:00, D+
Kristiansund - Tromsø, onsdag 18:00, D+
Odd - Sandefjord, onsdag 18:00, D+
Viking - HamKam, onsdag 18:00, D+
Lillestrøm - Vålerenga, onsdag 20:00, MAX, D+
Rosenborg - Haugesund, torsdag 18:00, ESN, D+
Sarpsborg 08 - Molde, torsdag 20:00, ESN, D+
Runde 9, lørdag/søndag 28./29. mai
HamKam - Odd, lørdag 16:00, ESN, D+
Strømsgodset - Viking, lørdag 18:00, ESN, D+
Molde - Bodø/Glimt, søndag 18:00, ESN, D+
Haugesund - Aalesund, søndag 18:00, D+
Jerv - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Tromsø - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 10, lørdag/søndag 18./19. juni
Sarpsborg 08 - Strømsgodset, lørdag 16:00, ESN, D+
Kristiansund - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+
Lillestrøm - Rosenborg, søndag 18:00, ESN, D+
Jerv - HamKam, søndag 18:00, D+
Odd - Molde, søndag 18:00, D+
Tromsø - Haugesund, søndag 18:00, D+
Viking - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Aalesund - Vålerenga, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 11, lørdag/søndag 25./26. juni
Haugesund - Viking, lørdag 16:00, ESN, D+
Rosenborg - Kristiansund, lørdag 18:00, ESN, D+
Bodø/Glimt - Aalesund, søndag 18:00, ESN, D+
HamKam - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Molde - Jerv, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Tromsø, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Odd, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 12, lørdag/søndag 2./3. juli
Jerv - Haugesund, lørdag 16:00, ESN, D+
Odd - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+
HamKam - Molde, søndag 18:00, ESN, D+
Aalesund - Strømsgodset, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Tromsø - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Viking - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 13, lørdag/søndag 9./10. juli
Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, lørdag 16:00, ESN, D+
Strømsgodset - Odd, lørdag 18:00, ESN, D+
Lillestrøm - Viking, søndag 18:00, ESN, D+
Molde - Tromsø, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Jerv, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Aalesund, søndag, 18:00, D+
Vålerenga - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Haugesund - HamKam, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 14, lørdag/søndag 16./17. juli
Jerv - Sandefjord, lørdag 16:00, ESN, D+
HamKam - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+
Sarpsborg 08 - Vålerenga, søndag 18:00, ESN, D+
Molde - Haugesund, søndag 18:00, D+
Odd - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Tromsø - Strømsgodset, søndag 18:00, D+
Viking - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Aalesund - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+
Runde 15, lørdag/søndag 23./24. juli
Bodø/Glimt - Jerv, lørdag TBA, D+
Haugesund - Sarpsborg, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Odd, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Aalesund, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - HamKam, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Tromsø, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Molde, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Viking, søndag 18:00, D+
Runde 16, lørdag/søndag 30./31. juli
Aalesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+
HamKam - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Jerv - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Odd - Rosenborg, søndag 18:00, D+
Tromsø - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Molde - Strømsgodset, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Viking - Haugesund, søndag 18:00, D+
Runde 17, lørdag/søndag 6./7. august
Bodø/Glimt - Odd, søndag 18:00, D+
Haugesund - Jerv, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Molde, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Tromsø, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Rosenborg - HamKam, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Viking, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Aalesund, søndag 18:00, D+
Runde 18, lørdag/søndag 13./14. august
Aalesund - Haugesund, søndag 18:00, D+
HamKam - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Jerv - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Molde - Odd, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Rosenborg, søndag, 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt , søndag 18:00, D+
Tromsø - Kristiansund, søndag, 18:00, D+
Viking - Strømsgodset, søndag, 18:00, D+
Runde 19, lørdag/søndag 20./21. august
Bodø/Glimt - HamKam, søndag 18:00, D+
Haugesund - Molde, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Viking, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Jerv, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Aalesund, søndag 18:00, D+
Odd - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Tromsø, søndag 18:00, D+
Runde 20, lørdag/søndag 27./28
Aalesund - Odd, søndag 18:00, D+
HamKam - Haugesund, søndag 18:00, D+
Jerv - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Molde - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Strømsgodset , søndag 18:00, D+
Tromsø - Rosenborg, søndag 18:00, D+
Viking - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Runde 21, lørdag/søndag 3./4. september
Bodø/Glimt - Molde, søndag 18:00, D+
Haugesund - Tromsø, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Aalesund, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Viking, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - HamKam, søndag 18:00, D+
Odd - Jerv, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Runde 22, lørdag/søndag 10./11. september
Aalesund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+
HamKam - Viking, søndag 18:00, D+
Haugesund - Rosenborg, søndag 18:00, D+
Jerv - Molde, søndag 18:00, D+
Kristiansund - Vålerenga, søndag 18:00, D+
Lillestrøm - Strømsgodset, søndag 18:00, D+
Sandefjord - Odd, søndag 18:00, D+
Tromsø - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+
Runde 23, lørdag/søndag 17./18. september
Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00, D+
Molde - Aalesund, søndag 18:00, D+
Strømsgodset - Kristiansund, søndag 18:00, D+
Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00, D+
Sarpsborg 08 - Jerv, søndag 18:00, D+
Odd - HamKam, søndag 18:00, D+
Viking - Tromsø, søndag 18:00, D+
Vålerenga - Sandefjord, søndag 18:00, D+
Runde 24, lørdag/søndag 1./2. oktober
Aalesund - Viking, søndag 17:00, D+
HamKam - Jerv, søndag 17:00, D+
Haugesund - Odd, søndag 17:00, D+
Kristiansund - Rosenborg, søndag 17:00, D+
Lillestrøm - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+
Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+
Tromsø - Molde, søndag 17:00, D+
Vålerenga - Strømsgodset, søndag 17:00, D+
Runde 25, lørdag/søndag 8./9. oktober
Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 17:00, D+
Jerv - Aalesund, søndag 17:00, D+
Molde - HamKam, søndag 17:00, D+
Strømsgodset - Tromsø, søndag 17:00, D+
Rosenborg - Vålerenga, søndag 17:00, D+
Sarpsborg 08 - Haugesund, søndag 17:00, D+
Odd - Kristiansund, søndag 17:00, D+
Viking - Lillestrøm, søndag 17:00, D+
Runde 26, lørdag/søndag 15./16. oktober
Aalesund - HamKam, søndag 17:00, D+
Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00, D+
Lillestrøm - Molde, søndag 17:00, D+
Rosenborg - Strømsgodset, søndag 17:00, D+
Sandefjord - Jerv, søndag 17:00, D+
Tromsø - Odd, søndag 17:00, D+
Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+
Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+
Runde 27, lørdag/søndag 22./23. oktober
Aalesund - Sandefjord, søndag 17:00, D+
Bodø/Glimt - Kristiansund, søndag 17:00, D+
HamKam - Strømsgodset, søndag 17:00, D+
Haugesund - Lillestrøm, søndag 17:00, D+
Jerv - Viking, søndag 17:00, D+
Molde - Rosenborg, søndag 17:00, D+
Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 17:00, D+
Odd - Vålerenga, søndag 17:00, D+
Runde 28, lørdag/søndag 29./30. oktober
Kristiansund - Aalesund, søndag 17:00, D+
Lillestrøm - Odd, søndag 17:00, D+
Strømsgodset - Haugesund, søndag 17:00, D+
Rosenborg - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+
Sandefjord - HamKam, søndag 17:00, D+
Tromsø - Jerv, søndag 17:00, D+
Viking - Molde, søndag 17:00, D+
Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+
Runde 29, søndag 6. november
Aalesund - Lillestrøm, søndag 17:00, D+
Bodø/Glimt - Viking, søndag 17:00, D+
HamKam - Tromsø, søndag 17:00, D+
Haugesund - Vålerenga, søndag 17:00, D+
Jerv - Rosenborg, søndag 17:00, D+
Molde - Sandefjord, søndag 17:00, D+
Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 17:00, D+
Odd - Strømsgodset, søndag 17:00, D+
Runde 30, 13. november
Kristiansund - Jerv, søndag 17:00, D+
Lillestrøm - HamKam, søndag 17:00, D+
Strømsgodset - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+
Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+
Sandefjord - Haugesund, søndag 17:00, D+
Tromsø - Aalesund, søndag 17:00, D+
Viking - Odd, søndag 17:00, D+
Vålerenga - Molde, søndag 17:00, D+
Eliteserien
Vender hjem til moderklubben etter seks år: – Føles veldig godt
18 TIMER SIDEN
Eliteserien
Tidligere Roma-spiller klar for AaFK
I GÅR PÅ 16:18