I dagens direktesending på Eurosport.no og discovery+ slippes spilleplanen for årets sesong.
TV-oppsettet er spikret for de ti første rundene. For den resterende delen av sesongen er datoene satt opp, men det vil komme endringer på kamptidspunkt og dager etter hvert som kampene plukkes ut til TV.
Eliteserien
Derfor endret Tettey mening om Norge-retur: – Kommer til å være så nervøs
3 TIMER SIDEN
Stabæk - Odd er årets første kamp, klokken 15:00 2. påskedag. Det er flere interessante oppgjør allerede i første runde, som for eksempel regjerende mester Bodø/Glimt som tar imot Brann, mens Dag-Eilev Fagermo og Vålerenga tar imot Molde til senkampen på Intility 20:00. Sistnevnte godbit mellom to lag med medaljeambisjoner er også spart til siste serierunde, når Molde åpner dørene for hovedstadslaget i aller siste serierunde.
Nils Fisketjønn, konkurransedirektør i NFF, sier til Eurosport at de har lagt opp en spilleplan som tilfredsstiller de aller fleste ønskene til Eliteserie-klubbene.
– Det gjelder blant annet tilpasninger for lagene som skal spille i Europa. Da ser vi på kampprogrammet, i tillegg til at de som skal i kvalik får fremskjøvet to hjemmekamper tidligere i sesongen for å gjøre inngangen til Europa-cupene noe roligere, sier Fisketjønn.
Eliteserien vil bli spilt samtidig som EM pågår i sommer, men terminlisten er lagt opp slik at kampene ikke vil bli spilt samtidig.
Fisketjønn forklarer videre at siden Eliteserien først og fremst var et TV-produkt i 2020, var det flere lag som opplevde at de fikk i overkant mange bortekamper som ble spilt klokken 20. Det har de forsøkt å se nærmere på ved årets terminliste.

Slik er hele oppsettet:

Runde 1, mandag 5. april
Bodø/Glimt - Brann, mandag 18:00, TVNorge
Haugesund - Tromsø, mandag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Lillestrøm, mandag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Sandefjord, mandag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Strømsgodset, mandag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Viking, mandag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Odd, mandag 15:00, ESN
Vålerenga - Molde, mandag 20:00, ESN
Runde 2, lørdag/søndag 10./11. april
Brann - Rosenborg, søndag 20:00, ESN
Lillestrøm - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Sarpsborg 08, søndag 18:00, TVN
Odd - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN
Sandefjord - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN
Tromsø - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 3, onsdag/torsdag 14./15. april
Bodø/Glimt - Molde, onsdag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Sandefjord, onsdag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Lillestrøm, onsdag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Odd, torsdag 18:00, ESN
Sarpsborg 08 - Brann, onsdag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Tromsø onsdag 18:00, MAX
Vålerenga - Viking, onsdag 18:00, D+/ES+
Runde 4, lørdag/søndag 17./18. april
Bodø/Glimt - Rosenborg, søndag 20:00, ESN
Brann - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Tromsø, lørdag 16:00, ESN
Molde - Haugesund, søndag 18:00, TVN
Odd - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN
Viking - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 5, lørdag/søndag 24./25. april
Haugesund - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Molde, søndag 20:00, ESN
Sarpsborg 08 - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN
Stabæk - Brann, lørdag 18:00, TVN
Tromsø - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 18:00, TVN
Runde 6, lørdag/søndag 1./2. mai
Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Brann - Kristiansund, søndag 20:00, ESN
Molde - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN
Sandefjord - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Mjøndalen, lørdag 16:00, ESN
Viking - Tromsø, søndag 18:00, MAX
Runde 7, lørdag/søndag 8./9. mai
Haugesund - Rosenborg, lørdag 18:00, TVN
Lillestrøm - Strømsgodset, søndag 18:00, MAX
Mjøndalen - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN
Molde - Brann, søndag 20:00, ESN
Sandefjord - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 8, søndag 16. mai
Bodø/Glimt - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Brann - Haugesund, søndag 18:00, TVN
Kristiansund - Molde, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Lillestrøm, søndag 18:00, ESN
Vålerenga - Stabæk, søndag 20:00, ESN
Runde 9, mandag 24. mai
Haugesund - Vålerenga, mandag 18:00, TVN
Lillestrøm - Rosenborg, mandag 20:00, ESN
Mjøndalen - Odd, mandag 18:00, D+/ES+
Molde - Viking, mandag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Brann, mandag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt, mandag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Strømsgodset, mandag 15:00, ESN
Tromsø - Kristiansund, mandag 18:00, D+/ES+
Runde 10, lørdag/søndag 29./30. mai
Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Brann - Tromsø, lørdag 18:00, TVN
Haugesund - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Viking, lørdag 16:00, ESN
Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Molde, søndag 18:00, TVN
Vålerenga - Lillestrøm, søndag 20:00, ESN
Runde 11, søndag 20. juni
Kristiansund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Molde, søndag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 12, torsdag/fredag 24./25. juni
Bodø/Glimt - Stabæk, torsdag 18:00, D+/ES+
Brann - Odd, torsdag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Kristiansund, torsdag 18:00, D+/ES+
Molde - Lillestrøm, torsdag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Viking, torsdag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Mjøndalen, torsdag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Tromsø, torsdag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Sandefjord, torsdag 18:00, D+/ES+
Runde 13, onsdag/torsdag 30. juni/1.juli
Kristiansund - Vålerenga, onsdag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Brann, onsdag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Haugesund, onsdag 18:00, D+/ES+
Odd - Bodø/Glimt, onsdag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Rosenborg, onsdag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Sarpsborg 08, onsdag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Molde, onsdag 18:00, D+/ES+
Viking - Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+
Runde 14, lørdag/søndag/mandag, 3.-5. juli
Bodø/Glimt - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 15, lørdag 10. juli
Brann - Vålerenga, lørdag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Sarpsborg 08, lørdag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Haugesund, lørdag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Stabæk, lørdag 18:00, D+/ES+
Odd - Strømsgodset, lørdag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Molde, lørdag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Rosenborg, lørdag 18:00, D+/ES+
Viking - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, D+/ES+
Runde 16, lørdag/søndag 17./18. juli
Bodø/Glimt - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 17, lørdag/søndag 31. juli/1. august
Brann - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+
Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+
Lillestrøm - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+
Mjøndalen - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+
Odd - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+
Sandefjord - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+
Tromsø - Strømsgodset, søndag 17:00, D+/ES+
Viking - Molde, søndag 17:00, D+/ES+
Runde 18, lørdag/søndag 7./8. august
Bodø/Glimt - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 19, lørdag/søndag 14./15. august
Brann - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Molde, søndag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 20, lørdag/søndag 21./22. august
Molde - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 21, lørdag/søndag 11./12. september
Bodø/Glimt - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Brann - Molde, søndag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 22, lørdag/søndag 18./19. september
Mjøndalen - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 23, lørdag/søndag 25./26. september
Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Brann - Viking, søndag 18:00, D+/ES+
Haugesund - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+
Kristiansund - Odd, søndag 18:00, D+/ES+
Lillestrøm - Molde, søndag 18:00, D+/ES+
Sandefjord - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+
Stabæk - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+
Strømsgodset - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 24, lørdag/søndag 2./3. oktober
Lillestrøm - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+
Mjøndalen - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+
Molde - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+
Odd - Brann, søndag 18:00, D+/ES+
Rosenborg - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+
Tromsø - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+
Viking - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+
Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+
Runde 25, fredag/lørdag, 16. oktober
Bodø/Glimt - Vålerenga, lørdag 17:00, D+/ES+
Brann - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+
Haugesund - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+
Kristiansund - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+
Sandefjord - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Rosenborg, lørdag 17:00, D+/ES+
Stabæk - Mjøndalen, lørdag 17:00, D+/ES+
Strømsgodset - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+
Runde 26, lørdag/søndag 23./24. oktober
Brann - Sandefjord, søndag 17:00, D+/ES+
Lillestrøm - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+
Molde - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+
Odd - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+
Strømsgodset - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+
Tromsø - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+
Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+
Vålerenga - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+
Runde 27, fredag/lørdag, 29./30. oktober
Bodø/Glimt - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+
Haugesund - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+
Kristiansund - Brann, lørdag 17:00, D+/ES+
Mjøndalen - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+
Rosenborg - Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+
Stabæk - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+
Vålerenga - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+
Runde 28, lørdag/søndag 6./7. november
Brann - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+
Lillestrøm - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+
Molde - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+
Odd - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+
Sandefjord - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+
Strømsgodset - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+
Tromsø - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+
Viking - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+
Runde 29, lørdag 20. november
Bodø/Glimt - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+
Haugesund - Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+
Kristiansund - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+
Mjøndalen - Brann, lørdag 17:00, D+/ES+
Rosenborg - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+
Sarpsborg 08 - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+
Stabæk - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+
Vålerenga - Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+
Runde 30, søndag 28. november
Brann - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+
Lillestrøm - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+
Molde - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+
Odd - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+
Sandefjord - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+
Strømsgodset - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+
Tromsø - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+
Viking - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+
Eliteserien
Se høydepunktene: Brann-smell mot Vålerenga
3 TIMER SIDEN
Eliteserien
Avgjorde etter stor tabbe – feiret med svar på Rolex-kritikk
4 TIMER SIDEN